گنج یاب

گنج یاب

felezyabmarvdasht مقالات فلزیاب , , , , , , , , , , , , , , , , ,

فروش انواع فلزیاب و گنج یاب حرفه ای     ۰۹۱۷۴۳۲۱۷۷۵

فلزیاب با گنج یاب چه فرقی می کند ؟

اگر بخواهیم در یک جمله تفاوت این دو را بگوییم به بیان این جمله می پردازیم ” سایر گنج یاب ها فلزیاب هستند ولی همه فلزیاب ها گنج یاب نیستند” فلزیاب به دستگاه هایی می گویند که توانایی کاوش انواع فلزات را در زیر زمین دارند. زمانی که این دستگاه ها هدف را شناسایی می کنند با هشدار دادن به کاوشگر او را از وجود فلز آگاه می کند ولی جنس و نوع فلز تا زمان حفاری مشخص نمی شود. در واقع یک فلزیاب فرقی نمی کند یک آهن را شناسایی کند یا یک مس را در هر دو حالت یک هشدار را می دهد.

گنج یاب ها به دستگاه هایی گفته می شوند که میتوانند در زمان کاوش نوع فلز را مشخص کنند و اپراتور را از با ارزش یا بی ارزش بودن فلز آگاه می کند ، به این قابلیت تفکیک فلزات می گویند. قدرت تفکیک گنج یاب ها با یکدیگر فرق می کند و بعضی از آن ها امکان دارد دارای درصد خطای بالاتری باشند. شما باید از گنج یابی استفاده نمایید که در زمان کاوش با کیفیت و دقت و بدون خطا به جستجو بپردازد و بتوان به تشخیص آن اعتماد کرد.

گنج یاب
گنج یاب

گنج یاب تصویری :

گروهی از گنج یاب ها می باشند که می توانند نوع ، عمق ، شکل ظاهری و ابعاد هدف را مشخص کنند و به صورت سه بعدی به کاربر نشان دهند. این فلزیاب ها از سنسور های برای این کار استفاده می کنند و تصاویر ارائه شده توسط آن ها تا حد قابل قبولی دقیق می باشد. دیتاهای دریافتی از سر لوپ یا سنسور به گنج یاب انتقال می شود و سپس در یک نرم افزار سه بعدی پردازش و به تصویر تبدیل می شود. این تصاویر مجهز به سایز و رزولوشن مختلفی می باشد و نواحی را با رنگ های متفاوت مشخص می کند که کار را برای اپراتور بسیار آسان می کند.

گنج یاب نقطه زن :

این گروه از فلزیاب ها میتوانند محل دقیق فلزات را مشخص کنند و از حفاری مکان های اشتباهی پیش گیری کنند. برای بیشتر اپراتور ها اتفاق افتاده است که بعد از دریافت هشدار از سوی فلزیاب و حفر آن محل متوجه می شوند که دستگاه اشتباه کرده است و هدف در آن محل قرار ندارد ، بنابراین باید شما از یک نقطه زن استفاده نمایید تا بتوانید با خیال راحت هدف کاوش شده را حفاری کنید و به شی مد نظر خود دست یابید. فلزیاب های ساخت ایران که از قطعات آلمانی و سنسور های آلمانی و آمریکایی استفاده می کنند در این مورد بسیار بهتر از دستگاه های بلغارستانی و ترکیه ای و … کار می کنند.

گنج یاب
گنج یاب

گنج یاب حرفه ای :

به دسته ای از دستگاه ها گنج یاب حرفه ای می گویند که مجهز به قابلیت هایی به صورت یکجا هستند مثلا سیستم نقطه زن ، سایر کویل ها در سایز های متفاوت ، مجهز بودن به لپتاپ و تبلت همراه ، نرم افزار سه بعدی ، مجهز بودن به هشدار های لرزشی و صوتی و تصویری و … که جهت کار با آن باید دانش و طریقه استفاده از آن را بلد باشید و هر کاوشگری نمی تواند با آن به جستجو بپردازد زیرا این فلزیاب ها دارای تنظیمات پیچیده ، دگمه و سوئیچ های بسیاری هستند .

قیمت گنج یاب :

گنج یاب هم مثل دستگاه های دیگر دارای قیمت های مختلفی است. قیمت این دستگاه ها بنا بر دلایل مختلفی مانند جنس قطعات استفاده شده ، شرکت تولید کننده ، فناوری کارکرد ، جنس سنسور ها ، نوع طراحی و … تعیین می شوند . کاوشگر باید با در نظر گرفتن محیط و نوع کاوش دستگاه مناسب را انتخاب کند و در بیشتر وقت ها نیازی به هزینه های بالا و الکی نیست.

گنج یاب های تقلبی :

به خاطر میزان نبودن بازار فلزیاب و نبود مراجع قانونی در این عرصه بسیاری از کلاه برداران و افراد سودجو در این صنعت شروع به فعالیت کرده و اقدام به عرضه گنج یاب های تقلبی تحت عنوان گنج یاب خارجی ، گنج یاب ماهواره ای ، گنج یاب لیزری ، گنج یاب حرارتی و … می کنند که همگی دروغی بیش نبوده و دماسنج و دوربین های فیلم برداری از طبیعت را به اسم گنج یاب دوربینی و … ارائه می کنند که هیچ گونه کارایی گنج یابی و دفینه یابی ندارد. برای خرید فلزیاب و گنج یاب به شرکت های تولید کننده فلزیاب معتبر مراجعه کنید تا در دام این کلاهبرداران نیفتید.

برخی از فلزیاب های تصویری شرکت IKPV :

  • RICHEL M-80
  • TACHAR T1
  • RICHEL-M-160
  • Ajm Imaging 
  • ANTARES 
  • Derak 116
  • MINI GPR
  •  Pv Imaging

شاید دوست داشته باشید:

MD-Exchange-Plan

تعویض فلزیاب با زمین

تعویض فلزیاب با زمین | تعویض فلزیاب با خودرو | تعویض فلزیاب با خانه | تعویض فلزیاب با مغازه تعویض فلزیاب با زمین و خانه بنا بر گزارشات ارسالی از واحد فروش ، بسیاری از مشتریان ما اذعان دارند که وجه نقد لازم برای خرید دستگاه فلزیاب را در اختیار ندارند و به دلیل زمان […]

فلزیاب عمق زن

فلزیاب عمق زن

به چه دستگاه های فلزیاب عمق زن می گویند؟ بالا بودن عمق کاوش در فلزیاب دلیل بر خوب بودن آن نمی باشد ، زمانی عمق کاوش بالا ارزشمند است که از خطای بسیار کم و دقت کافی در عمق بالا برخوردار باشد. در ایران و کشور های باستانی گنج ها و دفینه ها در عمق […]

خرید فلزیاب مناسب

خرید فلزیاب مناسب

خرید فلزیاب مناسب را چگونه انجام دهیم خرید فلزیاب مناسب را چگونه انجام دهیم؟ ۵ پرسشی که باید که در هنگام خرید فلزیاب ، طلایاب یا گنج یاب باید از خود بپرسیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Call Now Buttonتماس بگیرید